„Planowanie dyżurów to przede wszystkim planowanie satysfakcji pracowników.“ Do tego wniosku doszedł prof. Dr. Wieland Sommer jesienią 2013 roku. Wówczas Wieland Sommer pracował jako radiolog w klinice uniwersyteckiej w Monachium i przejął odpowiedzialność za planowanie dyżurów w swoim dziale. Jego codzienna praca zmieniła się radykalnie. Spędzał teraz 25 godzin miesięcznie na zarządzaniu życzeniami dotyczącymi dyżurów, wnioskami, urlopami, chorobami, kwalifikacjami, a także skargami swojego zespołu. Odczuwał, jak jego własna motywacja cierpi z powodu nieefektywności i obserwował niezadowolenie współpracowników.

„Planowanie dyżurów to przede wszystkim planowanie satysfakcji pracowników.“

Opracowane przez planujących pracę dla planujących pracę

Połączył siły z doktorantem, który oprócz medycyny pasjonował się również programowaniem. Udało im się faktycznie zautomatyzować złożoność zadań planistycznych za pomocą inteligentnego algorytmu, co rozwiązało prawie wszystkie problemy. Kiedy lekarze z innych oddziałów i praktyk zobaczyli, że dzięki narzędziu można zaoszczędzić do 90% czasu i nerwów, również z powodzeniem zaczęli używać go do planowania dyżurów.

Planerio zostało oficjalnie założone w 2016 roku i obecnie jest oprogramowaniem używanym w ponad 3000 lokalizacjach w UE. Planerio jest stale rozwijane przez ponad 90-osobowy zespół przy pomocy sztucznej inteligencji. Liczne dodatkowe funkcje, takie jak rejestracja czasu pracy czy wstępne księgowanie płac, sprawiają, że program do planowania dyżurów jest obecnie systemem operacyjnym do zarządzania personelem w służbie zdrowia i innych branżach o złożonych wymaganiach.

Wcześniej:

25 godz. miesięcznie planowania dyżurów

 

Dzisiaj:

90% więcej czasu na ważne rzeczy

Twórca

PROF. DR. WIELAND SOMMER
Prof. Dr. Wieland Sommer stworzył koncepcję Planerio, gdy planował dyżury w klinice Großhadern, a następnie założył firmę jako spin-off z LMU w Monachium. Wieland Sommer jest profesorem radiologii i ukończył studia magisterskie z zakresu zdrowia publicznego na Uniwersytecie Harvarda.

Dyrektor Generalny

DR. STEFAN KLUßMANN
Dr. Stefan Klußmann jest współzałożycielem, dyrektorem zarządzającym i generalnym Planerio. Posiadając doktorat z neurobiologii, przez sześć lat pracował jako konsultant i kierownik projektu w firmie McKinsey, doradzając przede wszystkim firmom z sektora opieki zdrowotnej.

Doradzamy bezpłatnie!

Jesteś już klientem? Skontaktuj się z naszym zespołem.